Kongres GOZpodarka w Zabrzu odpowie na pytanie, jak Polska powinna dojść do gospodarki obiegu zamkniętego

czwartek, 16 września 2021
27 października na terenie starej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu odbędzie się Kongres GOZpodarka. Instytut Jagielloński, Fortum oraz Pracodawcy RP w ramach koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski” będą rozmawiać o tym jak wprowadzić gospodarkę o obiegu zamkniętym w Polsce.

“Wyzwania klimatyczne, a co za tym idzie zmiany na rynku energetycznym sprawiają, że decydenci, eksperci i przedstawiciele biznesu muszą zacząć na nowo myśleć o przyszłości polskiej gospodarki. Tak na szczeblu europejskim, jak i krajowym przyjęliśmy, że koncepcja obiegu zamkniętego to słuszny kierunek, a teraz czas na decyzje o tym, jak wdrożyć ideę w praktyce. Dyskusję na ten temat otwieramy 27 października w Zabrzu – na Kongresie GOZpodarka.” – mówi Marcin Roszkowski, Prezes Instytutu Jagiellońskiego.

Nie bez powodu kongres o gospodarce obiegu zamkniętego odbędzie się w Zabrzu. To miasto od dwóch lat realizuje tę koncepcję w praktyce. Mieszkańcy Zabrza i Bytomia korzystają z ciepła, które w nowoczesnej elektrociepłowni jest wytwarzane z paliwa z odpadów.

“Kongres GOZpodarka odbędzie się na terenie starej elektrociepłowni, tuż obok tej nowej – można zatem powiedzieć, że wystarczy kilka kroków, aby przejść do GOZ. Wierzę, że dyskusje w takim miejscu, jeśli nie od razu przeniosą nas do polskiej gospodarki obiegu zamkniętego, to chociaż zbliżą nas do tego celu.” – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, uczestnictwo w kongresie będzie możliwe tylko online. Transmisja Kongresu rozpocznie się jutro o godzinie 9.45.

Transmisja na żywo odbędzie się pod linkiem: http://bit.ly/GOZPodarka2020.

300Gospodarka jest partnerem medialnym tego wydarzenia.